Schedule


              

                          SCHEDULE FOR BOY’S SUNDAY, OCT. 9TH

 

 

 

Oct. 9

   Consolation Bracket

   Championship Bracket

      3rd Place Bracket

 

         Court 1

         Court 2

        Court 3

1:00

Boys: Lakers vs Pistons    

Boys: Heat  vs  Hawks

 

Boys:  Bucks  vs Celtics    

2:00

Boys:  Bulls vs Pistons

Boys: Hawks vs Magic

                   

Boys:  Celtics vs Knicks

3:00

Boys:  Bulls vs Lakers

Boys: Heat vs  Magic

 

Boys:  Bucks vs Knicks

 

Winner receives Trophy

Winner & Run-up Trophies

Winner receives Medals

 

 

 

  • ·         ALL players play 2 games.
  • ·         If record is TIED within bracket, winner will be determined by the least amount of total points scored by opponents in both games.
  • ·         Please stay for pictures after game and trophies & medals presentations.

 

 

 

 

 

RESULTS FROM SUNDAY, OCT. 2  BELOW– SETTING UP ABOVE SCHEDULE

 

 

 

 

 

Boys Seeding After Sunday 1, Oct. 2

 

 

 

                                           #1  Heat      2-0     Opp. Pts.   53 + 41 = 94

 

#2  Hawks  2-0     Opp Pts.    60 + 64 = 124

 

#3  Magic    2-0     Opp Pts.    65 + 68 = 133

 

#4  Lakers   1-1     Opp Pts.    49 + 78 = 127

 

#5  Bulls      1-1     Opp.Pts.    74 + 62 = 136

 

#6  Pistons   1-1    Opp. Pts.   70 + 75 = 145

 

#7  Bucks     0-2    Opp. Pts.   65 + 78 = 143

 

#8  Knicks    0-2    Opp. Pts.   72 + 78 = 150

 

  #9  Celtics    0-2    Opp.  Pts.   86 + 70 = 156

 

 

 

 

 

                                 Oct 2nd   TEAMS & SCORES RESULTS FOR BOYS

 

                  

 

 

 

  1:00 pm

Boys-Hawks  72        vs Knicks  60

Boys- Lakers  65                  vs   Bucks  49

Boys- Heat 74                        vs  Bulls  53

  2:00 pm

Boys- Pistons  78 

 vs Knicks   70

Boys-  Magic 78   

 vs Bucks  65

Boys- Bulls 70  

Vs  Celtics  62

  3:00 pm

Boys-Hawks 75    

vs Pistons  64

Boys-Magic 78      

vs  Lakers  68

Boys- Heat  86    

vs Celtics  41